Saha çalışmalarımızda ilk durağımız Kırklareli...

Saha çalışmalarımızda ilk durağımız Kırklareli...

Kırklareli'nde temsiliyet oranlarına bakıldığında yerel yönetimlerde hiçbir kadının olmadığı görülüyor. Şimdiye kadar bölgeden hiçbir kadın milletvekili adayı da çıkmamış durumda. Oysa siyasi partilerin yerel yönetimlerinde ve STK'larda savunuculuk çalışmaları yürüten güçlü kadınlar var.

Ziyaretimizde ilk olarak Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu'nun zarif eşi Sibel Kesimoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Burcu Bölükbaşı ile Kırklareli'nde kadının siyasete katılımı konusunda yürüttüğümüz çalışmaları konuştuk. CHP Kırklareli örgüt toplantısına katılıp orta ve uzun vadeli projelerimizden bahsettik. BBP Kırklareli İl Başkanı Ercan Andaç ve İstasyon Mahallesi Muhtarı Naide Özdemir’e "Kırklareli Kadının Siyasete Katılımı" projemizi anlattık.

Bu ziyaretlerle, ulusal ve yerel bazda siyasette temsil eşitsizliği konusunda farkındalık yaratmayı, belirli değerler çerçevesinde temsiliyet sorununu kendi meselesi olarak gören kadınlar arasında güçlü bir ağ kurmayı ve bölgedeki kadın temsilini arttırmak yönünde bireyleri ve çatı örgütlerini teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

GALERİ

Çerezler kullanıyoruz, detaylar: .